Aspati Training Official Forum
Sesiapa yang belum Daftar moh le mendaftar.
Yang dah tu Alhamdulillah!!!

Join the forum, it's quick and easy

Sesiapa yang belum Daftar moh le mendaftar.
Yang dah tu Alhamdulillah!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Shoutmix

Latest topics
» Animasi & Filem : Format Skrip
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty2/8/2011, 12:35 pm by mohamad norashraf

» Forum Aspati Training di Aktifkan!
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty9/1/2011, 9:46 pm by hafiz554

» Status semasa
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty3/11/2010, 3:13 pm by Azzan

» Selamat Datang ke Forum JobCamp
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty3/11/2010, 3:11 pm by Azzan

» GIGA-BOTTTTTTTTTT
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty3/11/2010, 3:11 pm by Azzan

» Topik Baru
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty23/9/2010, 5:31 pm by mustahil

» Kepada yang baru register-Let's Break The Ice!!!-
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty23/9/2010, 5:29 pm by mustahil

» Arif - Animasi Pantas.
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty13/5/2010, 5:06 pm by mustahil

» Azzan - SIPUTEH BUDAK PAWANG
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty9/2/2010, 5:23 pm by mustahil

Perak SME Portal Dalam Pembikinan

2 posters

Go down

Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty Perak SME Portal Dalam Pembikinan

Post by ^kucing^ 14/9/2009, 4:33 pm

Salamzz..

sy nak mintak tolong..mentor2 yg ada..specially en. Zaman... Saya skang dalam pembikinan tuk bina search engine menggunakan php database.. untuk digunakan dalam e-directory Perak SME Portal. Di mana e-directory tersebut akan menyenaraikan nama syarikat,alamat,tel dan jenis perniagaan. Saya tak mahir dalam php database...mintak tunjuk ajar dari mentor2 yg arif dalam bidang ni.

Untuk pengetahuan semua saya baru shj uploaded website, bolehlah sesiapa nak tgk www.peraksme.com
... tapi tak ada pengisian lagi..just cover pages shj. akan diupdate mengikut progress dari semasa ke masa nanti. buat masa ni itu shj dulu buat pengenalan utk semua.
^kucing^
^kucing^

Back to top Go down

Perak SME Portal Dalam Pembikinan Empty Re: Perak SME Portal Dalam Pembikinan

Post by Deengalimeng 19/9/2009, 2:21 pm

Hmmm ... Boleh saya tau develope guna apa ?
Deengalimeng
Deengalimeng

Back to top Go down

Post by ^kucing^ 27/9/2009, 1:07 pm

En. Syam, sy develop guna CSS dan edit dalam Dreamveaver... kalo en syam leh tolong sy.. amatlah berbesar hati. Perak SME Portal Dalam Pembikinan Icon_smile
^kucing^
^kucing^

Back to top Go down

Post by Deengalimeng 27/9/2009, 11:12 pm

Hmmmm ... Sebelum tu ada beberapa soalan yg kalau boleh ^kucing^ kena beri saya sikit input:

1) Target audience ?
2) Ada sistem pengurusan kandungan tak ( CMS ) ?
3) support editor terkini tak ?
4) Kenapa tak guna opensource ?
5) Ada applikasi tak dalam portal tu ?
6) Jenis modular tak ? maknanya boleh tambah module ?
7) Boleh tunjukkan Flow portal tu tak ?
Cool Kalau ada aplikasi , jenis apa yg support ? php? ajax? Flash(ACS2 atau 3 )
9) Kenapa tak guna templates yg boleh dicustomized ?
10 ) Kenapa buat portal ni ?
Deengalimeng
Deengalimeng

Back to top Go down

Post by ^kucing^ 28/9/2009, 5:02 pm

1) Target audience ? public such as visitors,individual n those whose want to search places in Perak. Fyi, this website is function as SME e-directory only in Perak..such as tourism,beauty,health,construction,electronics,food & drink,transportation etc.
2) Ada sistem pengurusan kandungan tak ( CMS ) ? sistem pengurusan ermm..rasanya tak perlu kot..sebab mengikut menthor saya just a simple website only..tapi tak tahu akan datang kot ada perubahan.. nak masuk calendar or etc.
3) support editor terkini tak ? ..blank..hehehe...tak faham...
4) Kenapa tak guna opensource ? yg saya guna css tu sebenarnya mcm opensource jugak kot.. actually sy amik dr free template (css,javascript)..
5) Ada applikasi tak dalam portal tu ? ada.. planning nak wat search engine.. (dperlukan utk e-directory.. find out co. name,services & ctct)
7) Boleh tunjukkan Flow portal tu tak ? okay..nanti sy bagi flow portal ni.
Perak SME Portal Dalam Pembikinan Icon_cool Kalau ada aplikasi , jenis apa yg support ? php? ajax? Flash(ACS2 atau 3 ) uhuhuhu...sy edit dalam dreamveaver..ini pun sbnarnya saya tak pasti..php kebiasaannya support dgn apa? tak pernah guna php.. Perak SME Portal Dalam Pembikinan Icon_sad
9) Kenapa tak guna templates yg boleh dicustomized ? ..maksud en.syam camne yer...
10 ) Kenapa buat portal ni ? Portal ni adalah berfungsi sbg SME e-directory di negeri Perak. Ia akan memudahkan kpd sesiapa yg ingin tahu tempat2 di negeri Perak & mencari mengikut kategori yang diingini. Just a simple website but work on for everbody.

*** items highlighted in red tu..tak faham..uhuhuhu... leh en syam tlg terangkan lagi..? ***

Portal ni one of projects put me&partners onto ICT business. Actually, ni idea dari menthor sy en. Faharul.. dan sy antara yg terlibat n ini part saya..ada lagi 3 org iaitu yong,mustahil & zack kier..masing2 ada tasks. So,sy berharap sgt ada ada something that we all can prove n see it spanjang n slps course n sampai bila2 .. berkat dr menthor kitorang en. Faharul... chewahh... apa kata en. Syam?.. kot lah ada komen2 yg lebih memberangsangkan lagi kitorang.

"ICT is Everyone Business"
^kucing^
^kucing^

Back to top Go down

Post by Deengalimeng 3/10/2009, 8:50 am

Saya cadangkan setiap pembangunan portal berasaskan pengurusan Kandungan. ( CMS ). Ada banyak sebab kenapa semua portal kena berasaskan demikian. Cuba kucing buat some research sikit on CMS
(Content Management System).

Saya cuba jawab marker merah :
3) support editor terkini tak ?
input untuk teknologi Web sekarang ni menggunakan editor yang bertindak macam , kita just guna word untuk edit content di web.
contoh >> http://ckeditor.com , ada banyak yg lain tapi ni paling famous. try baca documentation maklumat web ni. dapatkan sound knowledge tentangnya.
Modular ni jika kita boleh buat applikasi tu secara serentak dan tak perlu dibuka sourcenya untuk di kompil. Kita juga boleh extend capability portal kita dengan modul modul 3rd party dan luaran.
Contoh >> Install basic joomla >> banyak plugin joomla >> plugin 3d photo gallery
9) Kenapa tak guna templates yg boleh dicustomized ?
Banyak applikasi PORTAL yang berasaskan sumber terbuka untuk kita pilih dan customized .... Dont REINVENTING The wheels!
Contoh : http://www.freetemplatesonline.com/free-portal-templates/
Custom apps start from scratch membuang masa kita. Susah nak manage dan payah support. Basic Features untuk manage portal info kenbanyakkannya dah ada dalam sumber terbuka.
Try buat RND sikit on these keyword : JOOMLA, MAMBO, DRUPAL, CMS, PORTAL CMS dan banyak lagi ....
Deengalimeng
Deengalimeng

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics